O warsztatach

Warsztaty skierowane są do wszystkich chrześcijan, którzy chcą poznać tajniki realizacji dźwięku i sposoby rozwiązywania problemów związanych z nagłośnieniem trudnych akustycznie przestrzeni (kościoły, hale etc.). Zależy nam, żeby to, co słyszymy z głośników w czasie modlitwy i uwielbienia Boga nie było przeszkodą, ale raczej wspomagało kościół w oddawaniu chwały Najwyższemu.

Pragniemy wiedzieć (i słyszeć), że uwielbienie w naszych wspólnotach, kościołach, na koncertach, imprezach publicznych brzmi PO KRÓLEWSKU! Szczególnie zapraszamy wszystkich powołanych do służby przy nagłaśnianiu zespołów uwielbienia oraz modlitw w kościołach.

Next

Zarys warsztatów

Poza minimum niezbędnej wiedzy teoretycznej skupimy się głównie na praktyce i sposobach rozwiązywania problemów, jakie pojawiają się w pracy akustyka. Zmierzymy się z obsługą i zasadami działania systemów nagłośnieniowych. Dowiemy się, do czego służy i jak korzystać z kompresora, korektorów, efektów etc. Zgłębimy zasady tworzenia mixu w warunkach live, ustawienia poszczególnych instrumentów i wokali w paśmie częstotliwości.

Zapoznamy się z szerokim spektrum sprzętu. Będziemy pracować zarówno na stołach analogowych jak i cyfrowych aby dostosować się do realiów jakie panują w różnych miejscach, kościołach, wspólnotach etc. Wiedza taka pomaga w skonfigurowaniu sprzętu na potrzeby danej wspólnoty.

Zadamy sobie także pytanie o duchową rolę akustyka, jego udział i znaczenie w uwielbieniu Boga.

Next

Program warsztatów

POZIOM I
dzień 1 - „Ogólne zasady akustyki” (6-8h)

  1. co to jest dźwięk
  2. fala dźwiękowa
  3. częstotliwości
  4. co to jest akustyka pomieszczenia
  5. psychoakustyka (nasze odczucia dźwięku...)
dzień 2 - „Obsługa sprzętu nagłośnieniowego”. (6-8h)
  1. budowa miksera analogowego
  2. budowa i działanie miksera cyfrowego
  3. kompresor budowa i zastosowanie
  4. bramka szumów budowa i zastosowanie
  5. korektor parametryczny
  6. korektor graficzny
  7. zasady działania i obsługi systemu nagłośnieniowego
POZIOM II
dzień 1 - „Mix- jak uzyskać dobre brzmienie zespołu. Akustyk prorok?” (6-8h)
  1. podłączenie i ustawienie instrumentu w paśmie częstotliwości
  2. zasady tworzenia miksu instrumentów - priorytety
  3. ustawienie vocalu
  4. ustawienie miksu w warunkach live - (próba akustyczna)
  5. zadanie i miejsce akustyka podczas uwielbienia
dzień 2 - „konfiguracja sprzętu nagłośnieniowego. Podstawowy serwis” (6-8h)
  1. ustawienie kolumn w określonych warunkach akustycznych
  2. konfiguracja i strojenie nagłośnienia
  3. kable, przelotki naprawa
  4. lutowanie
POZIOM III
dzień 1 - „Trudne akustycznie miejsca: kościoły, hale sportowe, itp-jak nagłośnić." (6-8h)
  1. zajęcia w kościele
  2. ustawienie korekcji GEQ
  3. linia opóźniająca
  4. ustawienie zespołu w warunkach złej akustyki
dzień 2 - „Dobór sprzętu. Co kupować.” (6-8h)
  1. omówienie różnego rodzaju sprzętu
  2. jak dobierać

Prowadzący

Prowadzący to ekipa NPrecords, czyli zespół akustyków i muzyków z wysokimi kwalifikacjami, oraz wieloletnim doświadczeniem:

Dodatkowe informacje

W razie pytań podajemy numery kontaktowe:
- 500 755 158 Paweł Przypaśniak
- 501 489 558 Grzegorz Przypaśniak
Next

Program warsztatów Video

Dzień 1
„Ogólne zasady streamingu, dobór sprzętu, współpraca z operatorami” (6-8h)

  1. Po co te streamy?
  2. Emocje w transmisji
  3. Alternatywy streamów
  4. Dobór sprzętu (Kamery, okablowanie, oświetlenie itp.)
  5. Podstawowe problemy (miganie ekranu, świateł)
  6. Zasady kadrowania
  7. Rola kadru w pokazywaniu emocji
  8. Nagrywanie streamów
  9. Dobór oświetlenia
  10. Najczęstsze błędy
  11. Światło kontra
  12. Ogólne ciekawostki
  13. Parametry komputerów
  14. Internet
  15. Zasady realizacji
Dzień 2
„Audio w streamie, Współpraca z zespołem” (4-6h)
  1. Wszystko o dźwięku w streamie
  2. Opóźnienia dźwięku (Latency)
  3. Ułożenie sceny pod kamery
  4. Współpraca akustyka i realizatora Video
  5. Wspólna próba z zespołem
  6. Pytania i odpowiedzi

Prowadzący

Next

Grzegorz „Ptyś” Przypaśniak

Odkąd pamiętam mam do czynienia z muzyką, na początku grając w wielu zespołach głównie chrześcijańskich. Od 25 lat w zawodzie akustyka. Przez te wszystkie lata nabierałem doświadczenie w Domu Kultury, w firmach nagłośnieniowych a od 10 lat prowadząc własną firmę nagłośnieniową NPrecords. Tyle też trwa współpraca z teatrami czy zespołami uwielbienia, która dała mi ogromne doświadczenie i satysfakcję z pracy w trudnych miejscach akustycznie jakimi są np.; kościoły czy hale sportowe...

Next

Marcin Witwicki

Zawodowo zajmuje się kompleksową realizacją przedstawień teatralnych, obejmującą dźwięk i światło.  Od 2008r. związany z Teatrem Muzycznym IWIA, w którym uczestniczy we wszystkich produkcjach. Współpracuje z różnymi instytucjami kultury, m.in. z Polskim Teatrem Historii, gdzie w latach 2014-2015 realizował produkcje spektakli Santo Subito i Zemsta Prawdziwa Historia. „Od 2013r. współpracuje z krakowską Salonową Orkiestrą Camerata, a od 2016r. z zespołem Live Session, złożonym z wybitnych krakowskich instrumentalistów, m.in. Leszkiem Szczerbą, Jerzym Kluzowiczem czy Wieśkiem Murzańskim.” Doskonale czuje się w realizacji przedstawień w trudnych akustycznie miejscach tj: kościoły, hale sportowe, ale także miejsca nietypowe, np: hale produkcyjne, kopalnie.”

Next

Bartek Sakwerda

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem w wieku szkolnym lekcjami gry na pianinie, co zaowocowało późniejszym zaangażowaniem się w różnych projektach muzycznych. Granie w zespołach szybko wymusiło nabycie podstawowych umiejętności z zakresu akustyki. Bardzo szybko nagłaśnianie, a w szczególności praca studyjna stała się moją pasją. Podjąłem więc długą drogę do doskonalenia się w tym temacie. Przez ostatnie lata miałem przyjemność pracować z wieloma artystami oraz zespołami, zajmując się ich nagłośnieniem oraz nagraniami live. W tym czasie poznałem rzeszę fantastycznych ludzi - fascynatów dobrego brzmienia, z którymi dane mi było niejednokrotnie zarywać noce na dyskusjach i wymianie doświadczeń.

Next

Rafał Leszczyński

Zaczęło się 23 lata temu zainteresowaniem poruszającymi się wskazówkami wskaźników i migającymi diodami na mikserze. Posadzony za konsolą mając zaledwie 10 lat, bez wiedzy i umiejętności dałem pierwszy koncert sprzęgnięć. Tak. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Złapałem bakcyla i zacząłem rozwijać swój warsztat. Połączenie pasji do sprzętu, gry na gitarze i oczywiście muzyki poszerzyło moją świadomość dźwięku i jego warstwowej budowy. Praca w radiu była dobrą szkołą montażu, serwisu i pracy studyjnej. Ostatnie lata to coraz częściej adaptacje akustyczne pomieszczeń, pomiary i dobór rozwiązań sprzętowych dla wymagających pomieszczeń oraz użytkujących je zespołów. Pomimo wszystko, ciągle czuję, że to dopiero początek i jest jeszcze więcej przede mną

Next

Paweł Przypaśniak

Pierwszą styczność z mixerem audio miałem już w podstawówce. To wtedy mój tata zabrał mnie na pierwszą imprezę i pokochałem ten trudny zawód. Od tego czasu rozwijam swoją pasje. Zawsze się śmieję, że mając 25 lata miałem 15 lat doświadczenia... (nadgodziny?) Od 18 roku życia zawodowo zajmuję się realizacją dźwięku. Pracowałem w Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz teatrze Nowym w Zabrzu jako akustyk. Aktualnie w wolnym czasie pomagam współtworzyć rodzinną firmę NPrecords (tak "Ptyś" to mój tata :P). Od 2019 roku jestem głównym realizatorem Video w NPrecords oraz KOJ24. Pojawiam się wszędzie gdzie mnie chcą. Uwielbiam nowinki technologiczne, oraz kreatywne rozmowy na tematy brzmienia, sprzętu itp.

Next

Dawid Nowak

Pasjonuję się wszystkim co jest związanie z aparatem, począwszy od aparatu i obiektywu, przez (adaptery, ustawienia, monitory, rigi, odpowiednia ekspozycja, kable, zasilanie, karty pamięci, kolory) skończywszy na uzyskaniu najlepszego możliwego efektu końcowego. Spędziłem tysiące godzin na analizie sprzętu, czytaniu dokumentacji, testowaniu tego w praktyce oraz udoskonalaniu streamingu w kościele Dzielenie się moją wiedzą w tym temacie sprawia mi dużo radości.

Next

Bartek Przypaśniak

Interesuję się fotografią oraz filmowaniem od wielu lat. Od trzech lat chodzę do klasy o profilu technik fotografii i multimediów i uczyłem się na praktykach u profesjonalnych fotografów/filmowców. Operowanie aparatem to moja pasja i styl życia sprawiający mi ogrom radości.

Next